Mobilní připojení přes gruzínskou SIM


Gruzínská SIM karta

SIM karta s datovým tarifem se dá sehnat relativně snadno. Stačí najít správný obchůdek a za pár desítek korun dostanete SIMku. Přitom se vyplňuje registrační formulář, do kterého se zapisuje jméno gruzínským písmem. Potom se SIMka aktivuje a nabije daty - 2 GB stály po přepočtu asi 50 Kč.

V Tbilisi je obchůdek na SIMku buďto:

  • na letišti, ale tam jsou nepříjemní a poskytují divné informace.
  • Já jsem našel zastrčenou prodejnu v podchodu pod hlavním Náměstím svobody, kousek od informačního centra v Puškinově parku (GPS 41.6941, 44.8009), protože tam jezdí autobus z letiště.

Vždy si nechte od prodejce kartu ustřihnout na správnou velikost, dnes typicky mikroSIM nebo nanoSIM. Pamatuji si, že jsem v obchůdku strávil asi 15 minut, než připojení začalo fungovat. Nemyslím, že hoši nastavovali něco, co bych nedokázal, ale vím, že tam nějaký zádrhel byl. Párkrát jsme restartovali.

Pokud jste v Gruzii déle než měsíc, je nutno SIMku dobít kupónem za dalších asi 50 Kč. Sám jsem to nedělal, ale mělo by to být snadné.

Pokrytí 3G signálem je slušné, místy mi fungovalo o LTE (2016). 2GB jsem nevyčerpal, měl jsem to na mapy, maily a facebook.

Wifi v Gruzii

Wifi připojení je v Gruzii relativně stejně běžné jako v okolních zemích nebo u nás. Fungující wifi mají přibližně 3/4 hospod v turistických oblastech, asi polovina hospod v civilizovaných městech a některé řídké hospody na konci světa.